Proprietarul casei îngropată în gunoaie de pe bulevardul Mihai Viteazu a fost găsit decedat în casă

Mobilizare de forțe, astăzi 18 martie 2024, la casa de pe bulevardul Mihai Viteazu, al cărei proprietar adunase din nou, un munte de gunoaie.
În baza ordonanței președințiale, autoritățile au intrat astăzi pentru a salubriza, din nou curtea și casa, iar din păcate, proprietarul care a fost dat dispărut cu ceva timp în urmă, a fost găsit decedat în casă.
În lipsa unui aparținător, municipalității din Giurgiu îi revine obligația de a acoperi toate costurile pentru înmormântare.

Ultima modificare: 19.03.2024 – 08:09 de către Administrator

Anteriorul Sute de kilograme de deșeuri strânse într-o singură zi, în cadrul unei acțiuni de salubrizare la Plaja Veche